FAQ dla kredytów samochodowych

 

Pytanie: Czy można starać się o kredyt bez wkładu własnego?

Odpowiedź: Tak, kredyt może być udzielony nawet na 120% wartości pojazdu. Można za jego pomocą sfinansować również polisę ubezpieczeniową AC, OC czy wyposażenie dodatkowe pojazdu lub po prostu przeznaczyć tak pozyskaną gotówkę na dowolny cel.

Pytanie: Jak długo trzeba prowadzić firmę, aby starać się o kredyt?

Odpowiedź: Pozytywna decyzja kredytowa może być udzielona nawet
w pierwszych dniach funkcjonowania działalności. Ważne jest wówczas doświadczenie doradcy i zgromadzenie kompletnych informacji na temat kredytobiorcy i jego nowego przedsięwzięcia. 

Pytanie: Na czym polega 'uproszczona procedura'?

Odpowiedź: Do wydania decyzji o przyznaniu kredytu wystarczy oświadczenie kredytobiorcy o źródle oraz o wysokości dochodów. Nie wymagamy zatem dodatkowych dokumentów typu PIT, zaświadczeń o braku zaległości wobec ZUS i US, zaświadczeń od pracodawcy o wysokości dochodu. Wszystko po to, aby zaoszczędzić Twój czas i uniknąć niepotrzebnych formalności.

Pytanie: Czy jeśli spłacę kredyt przed terminem, odsetki zostaną anulowane?

Odpowiedź: Tak, przy wcześniejszej spłacie oraz nadpłacie kredytu odsetki za pozostały okres są anulowane. 

Pytanie: Pracuję za granicą, czy otrzymam kredyt?

Odpowiedź: Tak, jest to możliwe. Potrzebna będzie tylko umowa o pracę oraz wyciągi z konta z wpływami wynagrodzenia.

Pytanie: Chcę kupić auto za granicą – czy odzyskam pieniądze wydane na jego zakup?

Odpowiedź: Tak, najlepiej złożyć wniosek o kredyt przed zakupem auta – otrzymasz promesę ważną 3 tygodnie i będziesz miał czas na wybór samochodu za granicą, rejestrację w Polsce i odzyskanie poniesionych nakładów.

Pytanie: Potrzebuję pilnie gotówki i posiadam auto – jaką kwotę mogę uzyskać pod jego zastaw i jak szybko gotówka będzie na moim koncie?

Odpowiedź: Maksymalna kwota to 110% wartości pojazdu, możemy też sfinansować ubezpieczenie komunikacyjne. Gotówkę możesz mieć na koncie nawet dzień po złożeniu wniosku.

Odpowiedź: Pieniądze są uruchamiane w momencie zarejestrowania pojazdu na kredytobiorcę oraz po dokonaniu wszelkich formalności związanych z udzieleniem kredytu (podpisanie umowy kredytu i – jeśli jest wymagane – zawarcie ubezpieczenia AC). Zazwyczaj cała procedura od momentu złożenia wniosku do chwili przelania środków trwa ok 1-2 dni

Pytanie: Nie chcę opłacać polisy Auto Casco – jaką kwotę kredytu na samochód mogę otrzymać bez AC?

Odpowiedź: Do 30 000zł

Pytanie: Czy mogę uzyskać kredyt samochodowy bez konieczności wpisywania banku do dowodu rejestracyjnego?

Odpowiedź: Tak, w przypadku aut nowych nawet przy kwocie 150 000zł nie ma takiej konieczności, przy samochodach używanych jest to uzależnione od wkładu własnego.

Pytanie: Do kogo należy przerejestrowanie samochodu?

Odpowiedź: Ponowne zarejestrowanie samochodu należy do obowiązków kredytobiorcy, jednak doradcy Financity chętnie służą w tym zakresie pomocą swoim klientom.

Pytanie: Od czego zależy oprocentowanie kredytu?

Odpowiedź: Oprocentowanie zależy od kilku czynników: okresu kredytowania, wieku pojazdu, waluty, w jakiej udzielany jest kredyt, wysokości wkładu własnego oraz formy zabezpieczenia kredytu.

Pytanie: Jakie korzyści odnosi klient starający się o kredyt za pośrednictwem doradcy Financity?

Odpowiedź: Nasi klienci przede wszystkim oszczędzają czas i energię, którą poświęciliby na samodzielne przeglądanie ofert różnych banków. Dodatkowo mogą mieć pewność, że Financity przedstawi im ofertę najlepiej dopasowaną do ich potrzeb. W naszym zespole pracują doświadczeni doradcy, którzy obiektywnie i rzetelnie analizują wszystkie oferty finansowania dostępne aktualnie na rynku.
Dodatkowo oferujemy naszym klientom specjalne stawki pakietów ubezpieczeniowych, a także – dzięki długiej praktyce i profesjonalnemu podejściu naszych pracowników – maksymalne skrócenie czasu przeznaczonego na formalności związane z kupnem samochodu.